Elektronická úprava vody
známá též jako elektromagnetická úprava vody
Protékáním tvrdé vody potrubím se tvoří vodní kámen. Rozpuštěný vápník se v neupravené vodě krystalizuje, a vytvoří kompaktní strukturu. Tím způsobuje řadu problémů jako je usazování rzi, řas nebo baterií. Rez, která se usazuje v potrubí, způsobí korozi, a nebezpečné bakterie Vás zase mohou ohrozit na zdraví.
Těmto problémům ale můžeme předcházet, a to ideálně ekologickou cestou, tzn. bez použití chemie. Ochráníte tak své zdraví, ale také spotřebiče a potrubní rozvody.
Co Vám instalace EUV ušetří ?
-
výměny topných vložek u bojlerů, kotlů, praček,…
-
náklady za energie při ohřevu TV
-
čištění tepelných výměníků, topných vložek, …
-
náklady na výměnu potrubních rozvodů
-
náklady na prací prostředky
Důsledky tvrdé vody a vodního kamene
Nejčastější využití EUV
Úprava vody pro:
-
chladící okruhy
-
pro předvyvíječe páry
-
deskové výměníky tepla
-
a další teplovodní spotřebiče
-
úprava tvrdé vody ze studny
-
úprava topné vody
-
tvrdá voda v domácnosti
-
úprava vody pro parní kotle
Úprava vody - přístroje AntiCa++
Koupíte na www.rsaquatech-eshop.cz
Přístroje AntiCa++ jsou určeny pro úpravu tvrdé vody všude tam, kde v důsledku jejích teplotních nebo tlakových změn dochází k tvorbě a usazování kotelního kamene, např.. v kotelnách, výměníkových a kompresorových stanicích, v domácnosti, úprava vody ze studny...
Nejvíce patrný je tento problém při přípravě teplé vody ať už v domácnosti, nebo i průmyslu. Ohřevem vody dochází k vylučování vápníku z vody. Ten se buď usazuje v systému, ale většinou se přilepí na tepelné plochy kotlů, bojlerů, výměníků. Tím zhoršuje jejich tepelnou účinnost. Zhoršený přestup tepla vede většinou k poškození zařízení (porušení výměníku v kotli, ohřívacích těles v bojlerech, apod.)..
Jedním z efektivních řešení, jak snížit nebo úplně zabránit takovým problémům je použít na ochranu těchto zařízení fyzikální úpravy vody AntiCa++. Jejich výhody jsou:
- nevyžadují žádnou obsluhu ani údržbu,
- nízká energetická náročnost (jednotky VA),
- schopné nejen bránit tvorbě nových nánosů, ale dokážou postupně rozpouštět i staré nánosy,
- jednoduchá montáž i do starších systémů.
Je třeba si uvědomit jednu důležitou věc: Fyzikální úprava vodu nezměkčuje, pouze mění její vlastnosti tak, aby vápník se "nepřilepil" na stěny zařízení. Vápník se vyloučí ve formě kalu a tento kal je třeba ze zařízení odstranit například odkalováním nebo zachytáváním například v separátorech.
Informace o přístrojích na elektronickou úpravu vody v domácnosti najdete na Elektronická úprava pro rodinné domy
Podívejte se, jak vypadá Vaše potrubí!!!
Ve videu vidíte vnitřek zaneseného potrubí, které bylo několik let používané v rodinném domě. Uvnitř se nachází silné nánosy vodního kamene, protože potrubí nebylo chráněno úpravou vody proti tvrdé vodě. Potrubí se tak postupně ucpává a za čas bude nutná jeho výměna.